כל ישראל

מסתבר שגם כשיש לעם היהודי מדינה משלו וצבא חזק ומתוחכם, אנחנו עומדים מול מצב שאין לו פתרון ברור וחד משמעי. אין יותר זבנג וגמרנו. בזכות צה"ל וכפת ברזל נקבל פסק זמן נוסף שיאפשר לנו לעשות חשיבה מחודשת. כעת מה שברור שכל הגישות שהאמנו בהן פושטות את הרגל, חייבים לחפש פתרונות מסוג אחר ולא להיצמד לדפוסים המוכרים והידועים שעבדו לנו בעבר ובימינו קורסים מול עינינו.

בואו ניתן צ'אנס לשינוי! עדיין לא ניסינו להפוך את הגלגל ובמקום לחכות שיעמדו עלינו לכלותינו ואז להתאחד בואו ננצל את זמן החסד שנקבל כעת כדי להוסיף ולהתאחד אחדות מלאה שתיצור חוסן כ"כ גדול שירחיק מעלינו את אויבנו וימנע מהם לקום עלינו. נקדים תרופה למכה הבאה! שווה לנסות אין לנו מה להפסיד רק להרוויח כי מעבר לחוסן אחוד מביא תחושות טובות כמו שאנו חשים עכשיו תמיכה, הזדהות, אכפתיות, גאווה, אהבה, והרשימה עוד ארוכה.

אז בואו נשמור את האיחוד שנוצר עד כה נדאג להגדיל אותו מקיר לקיר עד שלא נתן יהיה להבקיע אותו אלא רק להצטרף אליו. מצבים רוחניים גבוהים מתבטאים תמיד באיחוד הלבבות. כך עשו בני ישראל כהכנה להתגלות הכוח העליון בהר סיני "ויחן שם ישראל נגד ההר" ופירשו חז"ל "כאיש אחד בלב אחד".

כדי להשיג אחדות – חיבור עם הכוח העליון, כדי להיות איתו בקשר עלינו להיות עמו באותו התדר. עלינו להתחבר לתדר שלו. בדיוק באותו האופן שבו קולטים תחנת רדיו – עולים על התדר שלה.

רק כך נוכל לשמוע את הקולות " וכל ישראל שומעים את הקולות". התדר המבוקש כאן הוא של אחדות וטוב לב כי הוא כידוע אחד והוא טוב ומיטיב. לכן התדר שהעם נדרש להתכוונן אליו במעמד הר סיני הוא של "איש אחד בלב אחד" של אחדות ואהבה. באותו אופן גם ההוויה  שאפיינה את תקופת בית ראשון ושני היא כידוע אהבת חינם ששררה באותם זמנים. זה התדר שעלינו לשאוף אליו בימים אלה אם ברצוננו לעלות לקיום יותר נעלה.

המדע אומר שנכון להיום אנחנו מנצלים רק 10% מהיכולת שלנו. היכולת האנושית היא הרבה מעבר לרמה אותה אנו חיים. למעשה היא יכולת אין סופית. השגתה עוברת דרך האחדות ואהבת הזולת. שהרי הללו אין להם לא גבול ולא מדה. באהבת האחר כל המרבה הרי זה משובח.

אם נשכיל לשים את הרעות והערבות מעל לעצמי נשיג את היכולת המדהימה ששם טמונה יכולת לעלות מעל כל מגבלה. מעל זמן, מקום ומרחב. לא בכדי נשתמרו במשך שנים הביטויים "כל ישראל חברים" ו "כל ישראל ערבים זה לזה" במסורת שלנו. הם טומנים בחובם רמז לדרך לחיי נצח ואמת אם רק נחשוף את עומקם ונשכיל לקיימם במלוא מובנם.