תליית טפטים בצורה נכונה

אם אתם אוהבים טפטים לסלון או למטבח או פשוט להסתכל על טפטים אבל בטוחים שהתלייה שלהם מחייבת אנשי מקצוע, אז אולי כדאי שתחשבו שוב. נכון, זה לא פשוט, אבל כמו כל דבר חשוב בחיים עם מעט השקעה אפשר להגיע למיומנות לא רעה בכלל כל עוד שומרים על מספר כללי מפתח:

1. חשוב לקנות כמות מספקת של טפטים לקיר ואת כולה בבת אחת כדי לשמור על המשכיות סדרות הייצור והתאמה בין הגלילים השונים. כמובן שכדאי להזמין כמות מעט יותר גדולה מזו שנדרשת על פי מה שמדדתם ולא רק בגלל טעויות מדידה או הדבקה אלא גם כדי לאפשר מספיק מרווח משחק עם התאמת התבניות.

טפט תל אביב

2. איזה ציוד תצטרכו? שולחן הדבקה (יש כאלו שמגיעים כבר עם רולר), דלי (עדיף חדש כדי למנוע ליכלוך על הקירות), סולם, מברשת הדבקה – רצוי רכה שמאפשרת לאוויר לצאת משכבת הדבק, רולר, פלסטיק מיוחד להחלקת הטפטים והוצאת בועות האוויר, פלס, נעצים, מטר למדידה, עיפרון, מספריים עם כלי עם מים כדי לשטוף אותן, שפכטל, סכין חדה.

3. תתחילו מהקל אל הכבד – אם זו הפעם הראשונה שלכם רצוי להתחיל עם חדר שאין בו הרבה תנועה מצד אחד ואין בו לחות כמו המטבח או חדר האמבטיה. חדר שינה הוא אולי האפשרות הטובה ביותר להתחיל איתה.

4. זיכרו שכמו כל דבר בחיים – הכל תלוי בהכנה: רצוי למדוד הכל מראש ולתכנן היטב איזו חתיכה של טפט הולכת איפה ומתי כדאי למרוח גם חלקים מסויימים מהקיר כדי להקל על ההדבקה.

טפט חלק

5. חשוב לסמן היטב את הקירות מראש ולחתוך קצת יותר מהטפט לפי הגובה שבין התקרה לרצפה משום שחלק מהבתים, במיוחד בישנים אין גובה אחיד שנשמר לאורך הקירות ולכן חשוב להשאיר לעצמכם מרווח משחק וגמישות לתיקונים והתאמה.

6. חשוב לבחור דבק מתאים – דבק חזק מדי עלול להוריד חלק מהציפוי של הקיר או לחלופין ליצור בעיות בהדבקה ולכן חשוב ללכת על דבק עדין יחסית, ישנים דבקים על בסיס חיטה שהם די מוצלחים לעניין אבל אפשר גם לקחת דבק רגיל ולדלל אותו או לחלופין לרכוש דבק טפטים ייחודי.