7 טיפים לקמפיין SMS אפקטיבי

SMS היא עדיין צורת התקשורת המיידית הפופלרית ביותר אפילו היום, יותר מציוצים, סנאפים או פייסבוק מסנג'ר – אז עם כל הכבוד לטרנדים החדשים, יש לתת כבוד לסוס העבודה הותיק והחזק הזה. ההודעות האלו נפתחות במהירות ועובדות על כל סוגי הטלפונים הניידים ולא רק הטלפונים החכמים – שזהו טרנד חזק וחשוב במדינות העולם הלא מערבי: קנייה של יותר ויותר טלפונים מהדור הישן. אז עם קהל פוטנציאלי גדול כל כך וצריכת מידע גבוהה ומיידית כל כך אסור להתעלם מהודעות SMS.

אילו טיפים יכולים לעזור לכם לשפר את השימוש בערוץ השיווק הזה?

1.      חלוקת קהל היעד לתתי רשימות: לשלוח את אותה הודעה לכל קהל היעד זוהי פרקטיקה לא יעילה. עדיף לסגמנט את קהלי היעד על פי צורך או מאפיינים דמוגרפיים ולהתאים לכל קהל את ההודעה המותאמת אליו בצורה ייחודית.

2.      חשוב מאוד ליצור הנעה לפעולה בתוך הודעות הטקסט, משום שזהו ערוץ מיידי שמניע לפעולה מיידית וכדי לחזק את הקריאה לפעולה אז כדאי להגביל את חלון ההזדמנויות בזמן מסויים.

3.      בידקו תיזמונים שונים – לפעמים תגלו שעדיף לשלוח באמצע שבוע ולפעמים בסוף שבוע, לפעמים בשעות הערב ולעיתים בהפסקת הצהריים. קהלים שונים יגיבו שונה לסוגי הצעות שונות ולכן חשוב להתנסות ולבחון מה עובד.

4.      השתמשו בהודעות כדי להשלים פעולה – לדוגמא לקוחות הוסיפו מוצרים לעגלת הקניות באתר אך לא רכשו או הגיעו לחנות ולא מימשו קופון – השתמשו בהודעות להניע אותם לסיום הפעולה.

5.      חשוב מאוד להיות חכם בשליחת הודעות טקסט במובן של SMART (ספציפי, מדיד, בעל יכולת השגה, רלוונטי ורגיש לזמן) – זיכרו כי 90% מההודעות נפתחות תוך שלוש דקות ולכן חשוב הדיוק.

6.      כדאי מאוד לערב מספר אנשים בבניית ההודעה – דווקא משום שההודעה היא קצרה אז כדאי שתהיה רלוונטית ולא משתמעת לשני פנים ולכן צוות עם מספר זוויות חשיבה יכול להועיל מאוד.

7.      חשוב להימנע מתחכום ולהשאיר את ההודעות פשוטות – מרבית הקהל לא ממש מתוחכם וקיים חשש גדול שהיא לא תובן כראוי. הדבר נכון במיוחד לקריאה לפעולה שחייבת להיות ברורה ומיידית. הודעה ללא קריאה לפעולה תהיה עוד פחות ברורה ברוב המקרים.