לטפט את מדיח הכלים

לחברתי דניאל יש מטבח מדוגם, לא מבחינת אביזרי המטבח והגאדג'טים אלא ברמה עיצובית: ארונות תחתונים בצבע כחול כהה עם ידיות כסופות, שיש לבן עם ברז פינתי ושני כיורים אחד מכל צד של הפינה, ארונות לבנים עליונים שמתחברים להנמכת הגבס מהתקרה וביניהם טפט לבנים כחולות על הקיר שבין החלק העליון והתחתון של המטבח. אבל היה לה פרט אחד שהפריע לה – המדיח, אותו כתם פלסטיק לבן תעשייתי שתקוע לה בלב שורת הארונות הכחולים.

אם לומר את האמת אז דניאל היא תותחית עיצובית, למעשה את המטבח כמו גם חלקים אחרים בבית היא קיבלה בצורה די מוזנחת ובתושיה רבה ועם תקציב מינימלי הצליחה להפיח בכל המקום רוח עיצובית של שנות ה70, מעין אווירת רטרו עשירה. הארונות היו במקורם בצבע סתמי ורגיל, זה היה הרעיון של דניאל לצבוע אותם בכחול נייבי שנותן לבית הרגשה של חוף ולכן לא הופתעתי כשהיא החליטה פשוט לטפט את המדיח. אני תמיד רגילה לחשוב על טפטים לקיר, כלומר בקטע של קירות או של קיר אחד מרכזי ונכון שלאחרונה נחשפתי לעיצובים ולכל מיני טפטים מעוצבים מקוריים שהודבקו גם על התקרה ועל ארון, אך אני מודה שלא נחשפתי עד כה לטפט על מדיח.

אני מאמינה שמגיע לדניאל המון קרדיט על צורת המחשבה הייחודית – לקחת טפט מקורי ולכסות איתו משטח מכוער שאינו ניתן לצביעה. גם העובדה שהטפט הוא יותר סוג של מדבקה בסגנון של קלף והדבק ניתן לעשות בו שימוש על משטחים שונים ועל חומרים שונים כמו הפלסטיק הזול של המדיח.

אני באופן אישי הייתי הולכת על טפט יותר בגווני כחול או תכלת בהמשך לקו העיצובי של המטבח כולו וייתכן גם על תבנית יותר קרובה לתבנית הלבנים אך דניאל בחרה בצבע במבוק בהיר ותבנית גיאומטרית מורכבת שייתכן ומדברת עם תבנית הלבנים אך השוני בצבעים ובגיאומטריה קצת קיצוניים לטעמי. מצד שני צבע הבמבוק אכן נותן קונטרסט מעניין לכחול והלבן של הארונות. אך כמו שנאמר כבר לפני – על טעם ועל ריח, אין מה להתווכח!